Ekstra Sağlık Hizmetleri

Kaliteli ve huzurlu bir yaşam her yaşta önemli..

Ekstra Sağlık Hizmetleri

Özel Nil Huzurevi & Yaşlı Bakımevi olarak İstanbul Avrupa Yakası Büyükçekmece ‘de yaşlı misafirlerimize ev sıcaklığında ve hastane şartlarında 7/24 sağlık ve bakım hizmeti sunuyoruz.  

Kurumumuzda kalan yaşlılarımızın sağlıklı ve sosyal dönemlerden başlayarak, hastalıklarda ve kronik rahatsızlıkların her döneminde sağlık kontrolleri ve takipleri yapılmaktadır.

Huzurevleri ile ilgili yönetmelik doğrultusunda yaşlı bakım evi hizmetleri verirken hastanelere nakillerde 112 Ambulans, Aile Sağlık Merkezleri ve Devlet Hastanelerinden ücretsiz faydalanma imkanı sağlanmıştır.

Yaşlı Bakım Hizmetlerimiz:

Yaşlı Psikolojik Rehabilitasyon, Yoğun Bakım Sonrası Hizmetleri, Fizik Tedavi, Tıbbi Takip hizmetlerine ek olarak;

 1. Banyo Yaptırılması
 2. Tuvalet ihtiyacını gidermede yardım edilmesi ve gerektiğinde temizliğinin yapılması
 3. Tırnakların Kesilmesi
 4. Saçların Taranması
 5. Dişlerinin (Protezin) Temizlenmesi
 6. Yemek ve İhtiyacının Giderilmesi
 7. El, Yüz ve Ayak Temizliği
 8. Sakal Tıraşının Yapılması
 9. İstenmeyen Tüylerin Temizlenmesi
 10. Elbiselerin giydirilmesi, çıkarılması
 11. Burun ve kulak temizliğinin yapılması
 12. Yatağının temizlenmesi ve düzeltilmesi
 13. Odasının düzeltilmesi
 14. Çamaşırların yıkanması
 15. Tehlikelere karşı korunması ve gözetilmesi
 16. Yürüme
 17. El ve kollarını kullanma
 18. Merdiven inip çıkma
 19. Kendini  ifade etme
 20. Kendine karşı oluşan tehlikeyi algılayabilme

Yaşlı Bakımı Hizmetleri

Sağlık alanında uzman ve deneyimli personellerimiz ile
yaşlılarımızın sağlık ve bakım hizmetleri özenle yapılmaktadır.

Psikolojik Rehabilitasyon

Nil Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi olarak kurumumuza gelen yaşlılarımıza yalnızlık hislerini içlerinden atarak, alışık oldukları, rahat ve huzurlu bir ortamda dertlerini ve şikayetlerini çözmeye ve onlara yalnız olmadıklarını hissettirmeye çalışıyoruz.

Yoğun Bakım Sonrası

Yoğun bakım sonrası hasta bakımı ise en az yoğun bakım süreci kadar önemlidir.  Özellikle hastanın ilaçlarının takip edilmesi, ihtiyaçlarının düzenli giderilmesi gerekmektedir. Hastanın vücut fonksiyonlarının sık aralıklarla kontrol edilmesi son derece önemlidir.

Tıbbi Takip

Kurumumuzda 7 gün 24 saat alanında uzman doktor, fizyoterapist, hemşire ve yaşlı bakım elemanları denetiminde düzenli bakım ve takip hizmetleri verilmektedir.  Olası acil durumlar için merkezimiz  Beylikdüzü Devlet Hastanesi 'ne 1 km .

Fizik Tedavi

Yaşlılıkta görülen ağrılar yaşlı bireylerin yaşam kalitelerini oldukça etkiler. Hareketsizliğin önlenmesi ve ağrılarla baş edebilmek adına yaşlı bireyler için kendi fiziksel özelliklerine ve becerilerine uygun, profesyonel fizik tedavi uzmanı eşliğinde egzersiz programı uygulanmaktadır.

Kişisel Bakım ve Yardım

Öz bakım & kişisel bakım: hepimizin bir gün boyunca yataktan kalktığımız ve yatıncaya kadar yaptığımız becerilerin tümüdür.  Ancak bazen yaşla ve çeşitli hastalıklarla birlikte bazı kişiler bu ihtiyaçlarını yerine getiremeyecek duruma gelebilir ve başkasının yardımına ihtiyaç duyabilirler.

Diğer Sağlık ve Bakım Hizmetleri

Özel Nil Huzurevi & Yaşlı Bakımevi olarak İstanbul Avrupa Yakası Büyükçekmece 'de yaşlı misafirlerimize 7/24 sağlık ve bakım hizmeti sunuyoruz.  Yaşlılarımızın sağlıklı ve sosyal dönemlerden başlayarak, hastalıklarda ve kronik rahatsızlıkların her döneminde sağlık kontrolleri ve takipleri yapılmaktadır.