Fizik Tedavi Hizmetleri

Kaliteli ve huzurlu bir yaşam her yaşta önemli..

Fizik Tedavi Hizmetleri

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, fiziksel ve fonksiyonel bozuklukların tanı ve tedavisini kapsar.

Fizik tedavi, vücuda dışarıdan uygulanan sıcak, soğuk uygulamalar, elektrik akımları, masaj ve egzersiz ile ağrıyı kesmeye yönelik uygulamaları içeren ve kas iskelet sistemi hastalıklarında ya da yararlanmalarında uygulanan ilaç dışı bir tedavi şeklidir. Ağızdan verilen tedavilere ek olarak ya da tek başına uygulanabilir.

Rehabilitasyon ise doğuştan veya sonradan ortaya çıkan, kaybedilmiş hareket kabiliyetinin tekrar kazandırılmasına yönelik tedavidir.

Yaşlılık döneminde yaşın getirdiği ağırlaşmalar veya fiziksel sebeplere bağlı olarak vücudun çeşitli bölgelerinde ağrılar ortaya çıkar. Bu ağrılar yaşlı bireylerin yaşam kalitelerini oldukça etkiler.

Ağrılar zaman zaman hareketsizliğe bağlı olurken kimi zaman da biyolojik bir rahatsızlığın sonucu olarak ortaya çıkar. Her ne şekilde gerçekleşirse gerçekleşmiş olsun yaşlılarda günlük egzersizler ve hareket bu ağrıları önlemek adına oldukça önemlidir.

Yaşlanan bireyler alzheimer, demans, kalça kırığı gibi kendilerini hayattan koparıp yatağa bağımlı hale getiren hastalıklarla karşılaşabilir. Yatağa düşme nedeni ne olursa olsun, fizik tedavi yatalak hasta için büyük bir umuttur.

Yatan hastalara fizik tedavi ve rehabilitasyon ciddi bir önem arz etmekte ve hastaların durumunu iyiye mi kötü ye mi gideceğini belirlemektedir. Yatalak hastanın yaşam kalitesini arttırıcı yönde etki eder.

Yatağa bağımlı olan ya da hareket kabiliyetini yitirmiş olan hastalarımızın fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamalarını yaptırmak için sürekli bir sağlık kuruluşlarına gitmesi çok zahmetli, sıkıntılı ve yaşlı için oldukça yorucu bir süreçtir. Bu nedenle fizik tedavi hizmeti sunan bir yaşlı bakım evi ve huzurevi seçmek önemlidir.

Hareketsizliğin önlenmesi ve ağrılarla baş edebilmek adına yaşlı bireyler için kendi fiziksel özelliklerine ve becerilerine uygun, profesyonel fizik tedavi uzmanı eşliğinde egzersiz programı uygulanmaktadır.

Fizyoterapistlerimiz hastaya odaklanarak bireysel ihtiyaçlara göre program uygular.

Yaşlı Bakımı Hizmetleri

Sağlık alanında uzman ve deneyimli personellerimiz ile
yaşlılarımızın sağlık ve bakım hizmetleri özenle yapılmaktadır.

Psikolojik Rehabilitasyon

Nil Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi olarak kurumumuza gelen yaşlılarımıza yalnızlık hislerini içlerinden atarak, alışık oldukları, rahat ve huzurlu bir ortamda dertlerini ve şikayetlerini çözmeye ve onlara yalnız olmadıklarını hissettirmeye çalışıyoruz.

Yoğun Bakım Sonrası

Yoğun bakım sonrası hasta bakımı ise en az yoğun bakım süreci kadar önemlidir.  Özellikle hastanın ilaçlarının takip edilmesi, ihtiyaçlarının düzenli giderilmesi gerekmektedir. Hastanın vücut fonksiyonlarının sık aralıklarla kontrol edilmesi son derece önemlidir.

Tıbbi Takip

Kurumumuzda 7 gün 24 saat alanında uzman doktor, fizyoterapist, hemşire ve yaşlı bakım elemanları denetiminde düzenli bakım ve takip hizmetleri verilmektedir.  Olası acil durumlar için merkezimiz  Beylikdüzü Devlet Hastanesi 'ne 1 km .

Fizik Tedavi

Yaşlılıkta görülen ağrılar yaşlı bireylerin yaşam kalitelerini oldukça etkiler. Hareketsizliğin önlenmesi ve ağrılarla baş edebilmek adına yaşlı bireyler için kendi fiziksel özelliklerine ve becerilerine uygun, profesyonel fizik tedavi uzmanı eşliğinde egzersiz programı uygulanmaktadır.

Kişisel Bakım ve Yardım

Öz bakım & kişisel bakım: hepimizin bir gün boyunca yataktan kalktığımız ve yatıncaya kadar yaptığımız becerilerin tümüdür.  Ancak bazen yaşla ve çeşitli hastalıklarla birlikte bazı kişiler bu ihtiyaçlarını yerine getiremeyecek duruma gelebilir ve başkasının yardımına ihtiyaç duyabilirler.

Diğer Sağlık ve Bakım Hizmetleri

Özel Nil Huzurevi & Yaşlı Bakımevi olarak İstanbul Avrupa Yakası Büyükçekmece 'de yaşlı misafirlerimize 7/24 sağlık ve bakım hizmeti sunuyoruz.  Yaşlılarımızın sağlıklı ve sosyal dönemlerden başlayarak, hastalıklarda ve kronik rahatsızlıkların her döneminde sağlık kontrolleri ve takipleri yapılmaktadır.