Psikolojik Rehabilitasyon Hizmetleri

Kaliteli ve huzurlu bir yaşam her yaşta önemli..

Psikolojik Rehabilitasyon Hizmetleri

Zamanla hayat tarzında değişime neden olan tıbbi durumlar, aile ilişkileri, kronik ağrı, akıl hastalıkları, azalan yakın ziyaretleri, azalan ilgi, arkadaş ve komşu ilişkilerinin zayıflaması gibi pek çok durum ile yaşlılar psikolojik yalnızlık ve çöküntüye girebilmektedir. Yaşlı kişi içinde bulunduğu depresyonun da etkisiyle kendisini daha değersiz hissedebilir.

Yaşlılarda yalnız kalma, düşüp bir yerini kırma, birilerine bağımlı kalma, parasız kalma, saldırıya uğrama, hastalanma gibi korkular da psikolojik çöküntüye neden olabilmektedir.

Kişinin yaşamından memnun olması, öz portresinin olumlu olması, kendini öznel olarak iyi hissetmesi, ve yaşamdan hoşnutluk duyması başarılı yaşlanmanın kriterleridir.

Kişinin ruhsal ve zihinsel gelişimine yaptığı yatırımlar yaşlılık döneminin rahat geçmesini sağlayacaktır.

Kendi isteği dışında bir kuruma yerleşen yaşlının kendine duyduğu saygı azalır, kendini toplumdan soyutlanmış, yadsınmış ve değersiz hissedebilir. Kendi isteğiyle bir kuruma yerleşen yaşlıların yaşadıkları ruhsal sorunların diğer yaşlılardan farklı olmadığını söyleyebiliriz.

Nil Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi olarak kurumumuza gelen yaşlılarımıza yalnızlık hislerini içlerinden atarak, alışık oldukları, rahat ve huzurlu bir ortamda dertlerini ve şikayetlerini çözmeye ve onlara yalnız olmadıklarını hissettirmeye çalışıyoruz.

Temel amacımız: yaşlının ufkunu daraltıp yaşam alanını sınırlandırmak yerine, bunun genişletilmesine katkıda bulunmak ve daha önce sahip olmadıkları olanakları sunmalıdır.

Yaşlılara yönelik projeler ile bedensel, zihinsel ve sosyal alanlarda aktivitelerini artırmaya yönelik önlemler alıyoruz. Yaşlının sosyal çevre ile bütünleşmesini, toplumsal çevreden destek görmesini ve bunu öznel olarak algılaması, özellikle de hasta ve yaşlı haliyle bile kendisine gereksinim duyulduğunu hissetmesi, içinde bulunduğu yaşam koşulları ile baş etmesi yönünden olağanüstü emek sarf ediyoruz.

Yaşlı Bakımı Hizmetleri

Sağlık alanında uzman ve deneyimli personellerimiz ile
yaşlılarımızın sağlık ve bakım hizmetleri özenle yapılmaktadır.

Psikolojik Rehabilitasyon

Nil Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi olarak kurumumuza gelen yaşlılarımıza yalnızlık hislerini içlerinden atarak, alışık oldukları, rahat ve huzurlu bir ortamda dertlerini ve şikayetlerini çözmeye ve onlara yalnız olmadıklarını hissettirmeye çalışıyoruz.

Yoğun Bakım Sonrası

Yoğun bakım sonrası hasta bakımı ise en az yoğun bakım süreci kadar önemlidir.  Özellikle hastanın ilaçlarının takip edilmesi, ihtiyaçlarının düzenli giderilmesi gerekmektedir. Hastanın vücut fonksiyonlarının sık aralıklarla kontrol edilmesi son derece önemlidir.

Tıbbi Takip

Kurumumuzda 7 gün 24 saat alanında uzman doktor, fizyoterapist, hemşire ve yaşlı bakım elemanları denetiminde düzenli bakım ve takip hizmetleri verilmektedir.  Olası acil durumlar için merkezimiz  Beylikdüzü Devlet Hastanesi 'ne 1 km .

Fizik Tedavi

Yaşlılıkta görülen ağrılar yaşlı bireylerin yaşam kalitelerini oldukça etkiler. Hareketsizliğin önlenmesi ve ağrılarla baş edebilmek adına yaşlı bireyler için kendi fiziksel özelliklerine ve becerilerine uygun, profesyonel fizik tedavi uzmanı eşliğinde egzersiz programı uygulanmaktadır.

Kişisel Bakım ve Yardım

Öz bakım & kişisel bakım: hepimizin bir gün boyunca yataktan kalktığımız ve yatıncaya kadar yaptığımız becerilerin tümüdür.  Ancak bazen yaşla ve çeşitli hastalıklarla birlikte bazı kişiler bu ihtiyaçlarını yerine getiremeyecek duruma gelebilir ve başkasının yardımına ihtiyaç duyabilirler.

Diğer Sağlık ve Bakım Hizmetleri

Özel Nil Huzurevi & Yaşlı Bakımevi olarak İstanbul Avrupa Yakası Büyükçekmece 'de yaşlı misafirlerimize 7/24 sağlık ve bakım hizmeti sunuyoruz.  Yaşlılarımızın sağlıklı ve sosyal dönemlerden başlayarak, hastalıklarda ve kronik rahatsızlıkların her döneminde sağlık kontrolleri ve takipleri yapılmaktadır.